43-300 Bielsko-Biała | ul. Partyzantów 21

pon.-pt.: 8:00 - 16:00 | sobota 9:00 - 13:00 - do odwołania w soboty firma nieczynna.

+48 33 816 80 70


Od jakich wymiarów zaczyna się druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy cieszy się dużą popularnością. Szczególną uwagę zwraca jego potencjał reklamowy. Niemniej zastosowanie dużych formatów jest o wiele szersze. Nie wszyscy jednak wiedzą, co tak naprawdę kryje się pod pojęciem druku wielkoformatowego i kiedy zostaje przekroczona granica między drukiem standardowym a wielkoformatowym. Aby rozwiać te wątpliwości, przygotowaliśmy dzisiejszy artykuł.

Jakie rozmiary mają wydruki wielkoformatowe?

Już sama nazwa wskazuje, że w przypadku druku wielkoformatowego mowa o wydrukach osiągających duże rozmiary. Taka definicja niewiele jednak mówi. Przyjęło się więc, że rozmiary druku wielkoformatowego przede wszystkim przekraczają możliwości druku standardowych drukarek wykorzystywanych w domach lub biurach. Tym samym wydruki wielkoformatowe są większe od wymiarów kartki A4. Można je określić mianem formatów, których szerokość jest większa od 50 cm. Górną granicę ich wymiarów ograniczają za to jedynie możliwości urządzeń drukujących konkretnych drukarni. Niemniej niektóre formaty mogą osiągać szerokość nawet kilku m.

Do czego wykorzystuje się możliwości druku wielkoformatowego?

Druk wielkoformatowy kojarzy się najczęściej z reklamą zewnętrzną. Nic dziwnego skoro branża reklamowa w najszerszym stopniu czerpie z jego możliwości. Przykładowo w Bielsku-Białej druk wielkoformatowy wykorzystujemy przy tworzeniu banerów, billboardów, szyldów, tablic ogłoszeniowych oraz plakatów o niestandardowych wymiarach. Służy nam również przy drukowaniu dokumentacji budowlanej i architektonicznej. Oprócz tego ten rodzaj druku sprawdza się przy produkcji dużych naklejek podłogowych i samochodowych, fototapet oraz elementów scenografii na różnego rodzaju wydarzenia, w tym eventy biznesowe, przedstawienia artystyczne czy spektakle teatralne.

Wróć